پرده هوشمند

پرده هوشمند چیست و چه امکاناتی به خانه اضافه می‌کند؟

چقدر خوب می‌شود که با فشردن یک دکمه یا به وسیله‌ی گوشی پرده‌های خانه جابه‌جا شوند. پرده هوشمند این امکان را برای ساکنین خانه فراهم می‌آورد تا به آسانی پرده‌های خانه را کنار بزنند. پرده‌های هوشمند کاربرد بسیار زیادی دارند. به عنوان مثال گزینه‌ای بسیار عالی برای بیمارستان هوشمند، هتل‌ها و حتی دیتاسنترهای هوشمند است.

پرده هوشمند چگونه کار می‌کند

عملکرد پرده‌ی هوشمند به کمک نیروی برق کار می‌کند. در قسمت بالایی پرده با قرار دادن چند موتور کوچک می‌توان باز و بسته کردن پرده را کنترل کرد. موتورها توان کمی مصرف می‌کنند. دستورات از طریق رابط کاربری به واحد کنترلی ارسال می‌شود. واحد کنترلی با فرستادن سیگنال‌هایی جهت حرک موتور را مشخص می‌کند. با توجه به ساختار پرده (عمودی یا افقی) نوع حرکت موتور متفاوت است.

امکانات و مزایای پرده هوشمند

. راحتی و آسایش: سریع حرکت دادن پرده به چرخ‌های کوچک قسمت متحرک آسیب بزند. اگر این کار چند بار تکرار شود حتی ممکن است که پرده از ریخت بیافتد و شما مجبور به تعویض پرده شوید. بسیار خوشایند خواهد بود که بتوان از راه دور حرکت پرده‌ها را کنترل کرد. به کمک رابط کاربری قرار گرفته در منزل یا اپلیکیشن نصب شده روی گوشی می‌توانید به آسانی پرده‌ها را جابه‌جا کنید.

٢. قابلیت برنامه ریزی: یکی از امکانات بسیار عالی پرده‌ی هوشمند برنامه پذیری آن است. پس از برنامه ریزی، واحد کنترلی در زمان‌های تعیین شده به موتورها دستور حرکت می‌دهد. مثلا می‌توانید تعیین کنید که بعد از طلوع خورشید پرده‌ها باز شوند و هنگام غروب کشیده شوند.

٣. افزایش امنیت خانه: پرده یکی از وسایلی است که از بیرون خانه قابل مشاهده است. اگر شما قصد سفر داشتید می‌توانید با تنظیم زمان باز و بسته شدن پرده هوشمند تا حدی امنیت منزلتان را افزیش دهدید. این کار باعث می‌شود از بیرون خانه به نظر برسد که کسی داخل هست و پرده‌ها را می‌کشد

عملکرد پرده هوشمند

باز و بسته کردن پرده های معمولی کمی سخت است. به ویژه پرده‌هایی که طول زیادی دارند. امکان پارگی پرده به دلیل جنس نخ یا سفت بودن آن وجود دارد. بیشتر افراد از باز و بسته کردن چنین پرده‌هایی منصرف می شوند. از روشنایی روز محروم می‌مانند و نمی‌توانند از منظره خارج ساختمان لذت ببرند.

امروزه خیلی راحت می‌توانید با استفاده از موتورها و ریل های پرده برقی، این مشکلات را رفع کنید. هر زمان که بخواهید می‌توانید حتی از راه دور فقط با لمس یک دکمه به آسانی پرده خود را باز کنید و از نور بهره ببرید.

انواع پرده هوشمند

پرده‌های موجود در بازار دو دسته هستند. پرده‌هایی که حرکت آنها به صورت افقی است. بخش دوم نیز پرده‌هایی که حرکت آنها به صورت عمودی است. به اصطلاح بالا و پایین می‌روند. تفاوت زیادی در ساختار و عملکرد پرده‌ها وجود ندارد. تمامی آنها از قسمت‌های یکسانی تشکیل شده‌اند. تنها تفاوت آنها جهت حرکتی پرده است.